Mariusz Seroczyński

Mariusz Seroczyński - 1 DAN

Mariusz Seroczyński

instruktor samoobrony oraz założyciel Klubu Randori Aikido Ząbki.

Pierwsze kroki w Aikido postawiłem dość późno, bo mając prawie 31 lat. Sport ten fascynował mnie od zawsze. Pewnie, jak większość moich rówieśników, inspirowały mnie wtedy filmy ze Stevenem Seagalem (mistrza widziałem na planie zdjęciowym w Warszawie).
Zacznijmy jednak od początku. Kulturą Dalekiego Wschodu fascynowała mnie znacznie wcześniej. Już w szkole podstawowej razem z kolegą przez dwa lata jeździłem z Grochowa na Marysin, żeby trenować Kung-Fu. Później zapisałem się do klubu judo. Trenowałem ten sport przez kolejne 8 lat. Osiągnąłem wtedy brązowy pas. Mimo, że moja przygoda z judo się skończyła, to nie przestałem interesować się kulturą Japonii. Tym bardziej, że studiowałem w Polsko – Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, którą ukończyłem z tytułem inżyniera (pracuję jako informatyk – administrator). W czasie studiów uczyłem się także języka japońskiego. Poszukiwałem nadal właściwej dla mnie aktywności sportowej. Przypadek sprawił, że trafiłem na Smolną, gdzie poznałem mojego przewodnika i pierwszego mistrza sensei’a Tomasza Sowińskiego 5 DAN. Był rok 2005. Przez kolejne lata trenowałem pod okiem mistrza i uczestniczyłem w różnego rodzaju stażach (spis poniżej oraz dokumentacja z galerii zdjęć). Prowadzili je znakomici mistrzowie. Odbywały się w kraju i zagranicą.
Poziom wyszkolenia 1 DAN uzyskałem w 2010 roku Za namową rodziny oraz przyjaciół po 9 latach treningów w klubie SOTO – sensei’a Tomasza Sowińskiego (nadal aktywnie trenuję w klubie) postanowiłem w 2013 r. spróbować swoich sił jako instruktor samoobrony Aikido i Ken-Jutsu i otworzyć Klub Randori Aikido Ząbki. Obecnie posiadam 2 DAN, który uzyskałem w kwietniu 2017 r.

Najważniejsze staże w których uczestniczyłem:

ksiazeczka
sensei miejsce lata dyplom
Tomasz Sowiński staże letnie i zimowe klubu SOTO
2006 – 2010
Philippe Orban
Warszawa 2005 – 2011
Hiroshi Isoyama
Suchy Las
2006 – 2010
Minoru Inaba
Płock, Paryż, Tokyo
2007 – 2010
Christian Tissier
Suchy Las, Paryż, Warszawa, Kraków
2007 – 2012